Apie

Universitetas – ne fabrikas ir ne bažnyčia! Studijos – ne antroji pamaina!

“Aukštojo Moxlo” fakultetas – taip pasivadino grupė studentų surengusių akciją Kaune 2015m. Rugsėjo pirmają prieš mokslo suprekinimą ir darbuotojų teisių mažinimą. Toliau sekė plačiai žiniasklaidoje aprašyta istorija apie pradėtą bylą dėl esą neteisėtos pusantros minutės akcijos, tris teismo posėdžius, mįslingą policijos buvimo priežastį, gausėjančias teismo sales ir augantį palaikymą iš įvairių visuomenės grupių.

Tačiau Aukštasis Moxlas nėra apie studentams iškeltą absurdišką bylą. Mūsų tikslas yra burti studentus ir universitetų darbuotojus siekiant atliepti ir išryškinti bendras problemas, kritikuoti ir keisti mokslo sistemą iš apačios. Iškelta byla tik padėjo išgarsinti Aukštojo Moxlo vardą, bet mes atsisakom būti susieti su keliais veidais matomais žiniasklaidoje ir nesiekiam sukurti naujų lyderių ar ekspertų. Mes liekame žemiausioje grandyje.

Aukštojo Moxlo studente/u gali patapti studijuojant bet kokiame universitete ir/arba dirbant mažai apmokamą darbą universitete ar kur kitur, būnant nepatenkinta/u mokslo suprekinimu, kokybe, įtemptu grafiku, studijų paskolomis, hierarchiniu mokslo įstaigų valdymu (sąrašą galima pildyti toliau).

Mes pasisakom prieš mokslo suprekinimą, kuris mokslą paverčia parduodama ir perkama preke. Mes pasisakom prieš bet kokią mokslo kontrolę, kylančia ne iš apačios, tai yra, ne iš besimokančiųjų ir mokančiųjų bendruomenės. Šie tikslai nekyla iš dogmų, o iš mūsų esamų ar buvusių patirčių mokyklose ir universitetuose. Kviesdami burtis mes kviečiame užmegzti naujus santykius ir sąsajas tarp studentų, dėstytojų, universiteto darbuotojų, kalbėtis apie mūsų kasdienes problemas, kelti reikalavimus, įgauti galią keisti mūsų kasdienybes, o ne laukti sprendimų iš viršaus, kurie labai retai mums būna palankūs. Mokslas mums yra neasiejamas nuo to kas jį nustato ir kaip jis valdomas.

Sekite naujienas apie organizuojamus renginius ir junkitės. Kurkite aukštojo moxlo fakultetus kitose vietose.